Diğer

Doğumdan Sonra Vücudunuzu Sevmeyi Öğrenin

Doğumdan Sonra Vücudunuzu Sevmeyi Öğrenin

Annelik süreci hayatımızın en inanılmaz evresidir ve eşzamanlı olarak sevgi, neşe ve heyecanı da beraberinde getirir.

Yeni anneliğin yeterince konuşamadığımız bir kısmı ise doğum sonrası bedenlerimiz.

Annelikle vücudumuz oldukça büyük değişikliklerden geçiyor. Kilo alıyoruz, çatlaklar beliriyor, göğüslerimiz değişiyor ve midemiz şişiyor ve hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

Yeni bedeninizi kabul etmek ve sevmek, özellikle gerçekçi olmayan beklentilere girince oldukça zor olabilir. Ancak özgüveninizi yerine getirmek ve bedeninizi yeniden sevmeyi öğrenmek zor olsa da, kesinlikle mümkündür.

Yeni anneler için özgüveninizi bulma ve doğum sonrası bedeninizi sevmeyi öğrenme konusunda bazı basit ipuçları için okumaya devam edin.

Neyi Başardığını Düşün ve Gurur Duy!

Hayır, kilo verme hakkında konuşmuyoruz. Şu an hayatınızdaki en büyük şey hakkında konuşuyoruz: bebeğiniz!

Bu bedenle harika bir şey başardın. İçinde küçük bir insan büyüdü ; onu beslemek ve onu dünyaya teslim etmek için dokuz ay boyunca onu korudun.  Bu inanılmaz ve görkemli bir durum.

Ve şimdi hala devam ediyorsun, emziriyor olsan da olmasan da, bebeğinin güvenliğini sağlıyorsun, besliyorsun ve mutlu ediyorsun. Vücudunuz bunu yapmanıza izin veriyor, bu yüzden tüm bu sıkı uğraşlarla gurur duy. Doğum sonrası vücudunun ulaştığı şeyleri takdir et; gerçekten çok etkileyici.

Karşılaştırmayı Bırak ve Tadını Çıkar

Hepimiz suçluyuz; Instagram’da diğer kadınların doğum sonrası bedenlerine bakıyoruz ya da bir ünlünün “doğumuna”dair bir başlık okuyoruz ve bir bikini içinde gergin vücutlarına bakıyoruz ve neden böyle görünmediğimizi merak ediyoruz.

Doğum sonrası vücut baskısının toplumumuzda gereksiz olduğunu kabul etmenin vakti geldi  ve vücudumuzu diğer insanlarla sürekli karşılaştırmayı durdurarak onu yenin. Bunun yerine, harika doğum sonrası bedenlerimizi ve başarılarımızı kutlamalıyız!

Kendine Karşı Nazik Ol

Bu öneri basit görünebilir, ancak uygulamaya koymak birçok yeni anne için zordur.

Kibar ve nazik olmak, her zaman kolay değildir. Yeni doğum sonrası bedenlerimize sık sık böylesine eleştirel bir gözle bakarız. Gördüğümüz her kusuru işaret eder ve onları tüm oranlardan mahrum bırakıncaya kadar acımasızca büyütürüz. Bunu arkadaşlarımıza ve hayatımızdaki diğer yeni annelere yapmayız. Öyleyse neden kendimize bu kadar kaba davranmakta ısrar ediyoruz?

Başlamak zor olabilir, ancak kendinize ve doğum sonrası bedeninize karşı nazik davranmaya çalışın.  Evet, eskisi gibi görünmeyebilir ama yine de muhteşem bir vücut ve hala senin. Kendini sev: bedenini, zihnini ve ruhunu. Hem iç hem de dış güzelliğin var. Kendi değeriniz yalnızca  gevşek karın derisine bağlı değil.

Ağırdan al

Herkesin doğum sonrası yolculuğu farklıdır; Bazı kadınlar kilonun doğumdan sonra düştüğünü fark eder (bu olağandışı olsa da) ve bazı kadınlarda daha uzun sürebilir veya hiç kilo vermeyebilir. Hepimiz farklı bedenlere sahip farklı insanlarız, bu yüzden yolculuğunuzu başkasıyla karşılaştırmayın.

Ayrıca, fazladan kilonuzu dokuz aylık bir süre boyunca kullandığınızı hatırlamakta fayda var.  Doğumdan altı hafta sonraya kadar  kilo vermeyeceksin.  Sabırlı ol ve kilolarını verme işini ağıdan al.

Kendinizi sevmek ve kabul etmek, X miktarını kaybettiğinizde ya da eski zayıf kotlara sığabildiğiniz zaman gelmeyecek. Eğer kendinizi böyle ölçüyorsanız, her zaman baskülde daha az kiloyu kovalayacaksınız.

Doğum sonrası bedeninizi sevmeyi öğrenin ve vücudunuzun güvenini geri getirmek her zaman kolay değildir, ancak mümkündür. Kibar olun, vücudunuzun inanılmaz bir şekilde meydana getirdiği şeye odaklanın: bebeğiniz! , doğum sonrası vücudunuzu kutlamanın zamanı geldi!

 

Çocuklu Aile

Çocuklu aileye dair her şey...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu