BebekEbeveynlik

Dışarıda bebek emzirme yöntemleri

Dışarıda bebek emzirme yöntemleri

Dışarıda bebek emzirme tedirgin ve rahatsız edici hissettirebilir, ancak bebeğinizle dışarı çıktığınızda en sık sık emzirmeye ihtiyacınız olabilir.  Peki nasıl daha kolay ve rahat hale getirebilirsiniz?

Evde pratik yapın

Bebeği eve ilk getirdiğinizde, emzirmenin tüm tuhaflıklarını çözmeye başlayacaksınız.  Farklı emzirme pozisyonları için pratik yapabilirsiniz. Evde emzirmeye başladığınızda, örtü kullanarak pratik yapın, böylece dışarı çıktığınızda hazır olursunuz.

Rahat Kıyafetler Seçin

Emzirmek için özel bir elbise mi yoksa kolayca açılabilen bir bluz mu kullanacağınızı seçin, rahat bir seçim yaptığınızdan emin olun. Emzirme sütyenleri, toplulukta yaşamınızın kahramanları olacaktır.  Üstünü örttüğünüzde, gömleğinizi kolayca hareket ettirebilir ve sütyen kopçasını açarak bebeğin emmesini sağlayabilirsiniz.

Emzirme Önlüğü

Emzirme örtüsü ya da üzerinize örteceğiniz bir örtü sizi oldukça rahat ettirecektir.  Mümkünse boynunuz için uygun olanı seçin. Kolayca açıp kapanabilir olmalı. Ya da şık bir panço da işe yarayabilir.

Dışarıda bebek emzirme
Dışarıda bebek emzirme

Emzirmek için iyi bir yer seçin

Bir yere gidip emzirmek zorunda kalacağınızı bildiğiniz zaman, kendinizi rahat hissedeceğiniz harika bir yer bulun.  Restoranda bir kabin, bir mağazada giyinme kabini, ya da bulunduğunuz yerdeki bir bebek bakım odası olabilir.
Bir restoranda bir köşe kabini, bir perakende mağazasında bir giyinme odası ya da bulunduğunuz halka açık bir yerde bakım odası olup olmadığını görün. Halka açık yerlerin ne kadar uygun olabildiğini gördüğünüz zaman şaşırabilirsiniz.

Hijyenik olmayan yerlerden kaçının

Biraz mahremiyet için, umumi tuvaletin iyi bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz.  Böyle yerlerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Unutma, bebeğin yemek yiyor. Tuvalet kapağı açıkken her sifon çekildiğinde, “küçük renkli su damlacıklarının aerosol etki yarattığını unutmayın .” Bu mikropları almasını istemezsiniz.

Çabuk Hareket edin

Bebeğinizin emzireceğiniz zamanın geldiğini biliyorsanız, yaptığınız ne iş varsa bırakın ve hemen onu besleyin. Bebek uzun süre aç kalırsa daha fazla huzursuzlanabilir ve emzirmeniz daha zor bir hal alabilir. Sakin bir şekilde emzirmek her zaman avantaj sağlayacaktır.

Haklarınızı Bilin

Birçok ülke annelerin toplumda emzirmelerine izin veriyor.  Dışarıdayken  haklarınızı bilin, böylece herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kendinizi savunun.

Çocuklu Aile

Çocuklu aileye dair her şey...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu